Facebook

Home Praktinė analizė Socialiai atsakingas verslas Lietuvoje

Įvadas

Lietuvoje sparčiai didėjanti prekių ir paslaugų paklausa sukelia vis daugiau neigiamos įtakos aplinkai bei visuomenei, todėl įmonių socialinė atsakomybė kiekvienais metais tampa vis svarbesnė. Kitų šalių patirtis rodo, jog socialinė atsakomybė naudinga ne tik verslui, bet ir jo aplinkai, tai lemia vis didėjantį socialiai atsakingų įmonių skaičių Lietuvoje. „Nors socialiai atsakingo verslo idėjoje ir galima įžvelgti egoistinių paskatų, vis dėlto tai greitai gali tapti nauja ekonomine sistema, kuri turėtų tiek rinkos, tiek alternatyvios ekonomikos bruožų. Ši sistema galėtų būti dar vienas žingsnis link pažangesnės santvarkos, kurioje būtų mažiau egoizmo ir daugiau dalinimosi“.

Norėdami peržiūrėti įrašą, turite užsiregistruoti.

Įmonių socialinės atsakomybės sąvokos samprata

Sparčiai augant vartojiškumui siekiama jį patenkinti, iš to seka, kad vis daugiau išnaudojama gamtos išteklių, o pašaliniai gamybos produktai išskiriami į aplinką. Visa tai ir dar kiti globalizacijos padariniai turi tiesioginę, kartais ne plika akim pastebimą žalą visuomenei ir aplinkai.

Skaityti daugiau...

Socialiai atsakingų įmonių atsakomybės

Socialiai atsakingos įmonės turi būti atsakingos visose savo veiklose. A. Carroll išskiria keturias tarpusavyje susijusias socialinės atsakomybės sferas, kurios pateiktos piramidės pavidalu, piramidės apačioje pateikiama svarbiausia, plačiausiai aprėpianti įmonės atsakomybė – ekonominė.

Skaityti daugiau...

Kam reikalinga įmonių socialinė atsakomybė?

Beprecedentėms globalinėms aplinkosauginėms, socialinėms ir ekonominėms problemos spręsti reikalingi naujos pasaulėžiūros padiktuoti novatoriški sprendimo būdai. Nykstantys gamtiniai ištekliai, aplinkos tarša bei daugelyje šalių išliekanti socialinė nelygybė akivaizdžiai rodo, kad dabartinis ekonomikos modelis vis labiau neatitinka visuomenės lūkesčių. Pasaulio akademiniuose sluoksniuose šis modelis yra vertinamas kaip matematiškai nelogiškas ir biologiškai neperspektyvus, nes vartojimas, pagrįstas naftos ir kitų ribotų išteklių (-io) naudojimu, negali augti neribotai. Apibendrinant galima sakyti, jog rizikuojame ne tik ilgalaike gerove, bet ir gyvenimo planetoje tęstinumu.

Skaityti daugiau...

Socialiai atsakingų įmonių veiklos sritys

Dažniausiai išskiriamos keturios sritys, kuriose imonės užsiima socialiai atsakinga veikla:

  • Darbuotojai
  • Bendruomenė
  • Aplinkosauga
  • Rinka 

ĮSA darbo vietoje: saugios ir sveikos darbo vietos darbuotojams, darbuotojų sąmoningumo šioje srityje skatinimas; pagarba žmogaus teisėms ir jų apsauga darbo vietoje, lygių darbo sąlygų sudarymas įvairių socialinių grupių atstovams;

Skaityti daugiau...